Twoja pomoc dla udanego i łatwego karmienia piersią

Posted on
  1. Bielizna do karmienia

    Bez wątpienia uważamy, że szybkie uwolnienie piersi ze zwykłego stanika to kolejne wyzwanie.Trzeba podkreślić, że bardzo ważny jest dobór odpowiedniego biustonosza lub topu, aby nie zrobić sobie krzywdy.
    Mianowicie: bez guzików (ocierają się, szybko pękają, bardzo niewygodne), z prawidłowym krojem do karmienia (nie z „dziurką”, która może powodować laktostazę), bez grubej warstwy piany. Jeśli chodzi o biusty na fiszbinach, to można je założyć na wyjście, ale nie można w nich cały czas chodzić i spać.

    2. Maść lanolinowa Purelan

    Na pęknięcia na sutkach. Pamiętaj jednak, aby pozbyć się tego problemu, musisz wyeliminować przyczynę (na przykład niewłaściwą aplikację). Lanolina po prostu sprzyja szybkiemu gojeniu się płytkich pęknięć.

    3. Wkładki laktacyjne

    Wielokrotnego użytku lub jednorazowego użytku. Jednorazowe syntetyczne mogą powodować swędzenie i inne nieprzyjemne odczucia, a nawet być sprzyjającym środowiskiem do pojawienia się kandydozy. Wielokrotnego użytku, zwykle bawełniane lub bambusowe.

    4. Peleryna do karmienia

    Musthave w pierwszych miesiącach karmienia! Peleryna jest uniwersalnym przedmiotem: łatwo się z nią karmi w miejscach publicznych, w słoneczny dzień posłuży jako ochrona przed słońcem w wózku, czy jako pieluszka, gdy trzeba przewinąć dziecko poza domem.

    5. Worki/pojemniki do przechowywania mleka

    W przypadku jeśli mamie koniecznie będzie trzeba odejść na jakiś czas (a prędzej czy później ten moment nadejdzie) lepiej być przygotowanym i pomyśleć o wcześniejszym przygotowaniu mleka!

    Nie zapomnij o trwałości mleka w lodówce lub zamrażarce

    6. Ubrania do karmienia

    O wiele wygodniej jest karmić w ubraniach z krojem specjalnym. Nie musisz się chować, uciekać przed ludźmi, aby podnieść sukienkę/t-shirt. Jeden ruch i karmisz! (no dobra, dwa, bo wciąż jest biustonosz!)

    7. Laktator

    Tutaj jest to bardzo indywidualne. Niektórzy robią to z łatwością, inni nie. Nie zapominajmy o ręcznej technice wyciskania, często łatwiej jest to zrobić ręcznie!

    Ręczna technika wyciskania jest dobrze opisana na naszym blogu, a także na kanale YouTube Niny Zaichenko: https://www.youtube.com/channel/UCv5IbYrko4dqnd-xPKk3B4w

    8. Poduszka dla kobiet w ciąży i karmiących

    Bardzo wygodnie się z nią śpi w czasie ciąży (leżąc na boku na brzuszku), a w pierwszych miesiącach po porodzie świetnie sprawdza się przy długich karmieniach, zwłaszcza jeśli maluszek nie lubi jeść na leżąco

    9. Konsultant laktacyjny

    Jego numer powinien być zawsze pod ręką! Jeśli widzisz, że nie radzisz sobie z laktostazą lub pęknięcia nie dają spokoju, nie zwlekaj i nie angażuj się w samoleczenie, to wszystko jest stratą czasu, minus zdrowia i ogromny minus w postaci pieniędzy na leki/różne interwencje

    10. Aplikacja na smartfon

    Polecamy Baby tracker:
    Zmiana piersi, liczba karmień na dzień/noc itp.
    Bardzo wygodne dla zdezorientowanej i zmęczonej mamy!